Чи роблю я TFP фотосесії? Відповідаю в цьому пості!

В меседжер мені доволі часто приходять запити на TFP - фотосесії, тому я вирішила розказати про місце цього виду зйомок в моїй роботі окремо в блозі.
Коли я тільки починала фотографувати, то більшість моїх зйомок було саме такими, коли і я, і модель працювали безкоштовно. Я і досі роблю TFP - зйомки, але це буває вкрай рідко, бо я комерційний фотограф і в мене просто не вистачає часу реалізовувати всі ідеї, які виникають.
Наразі TFP - зйомки я роблю переважно тоді, коли мене зацікавила якась людина, її зовнішність, діяльність, образ в соц.мережах і виникає бачення, як я можу її показати через свою камеру, реалізувати з нею якусь не стандартну ідею або те, що давно хотілось. Такою, наприклад, була зйомка з Марисею Рудською. Я Давно слідкувала за її творчістю і тому вигадувала фотосесію спеціально під неї, хотіла зробити максимально гармонійний образ, в той же час тема природи, рослинок - це на 100% і про мене, я й сама це обожнюю, а з запитом на таку зйомку до мене не приходили.
Часом, якщо в мене є якісь не стандартні ідеї, я пропоную не безкоштовні зйомки, але з класною знижкою. Так весною я фотографувала прекрасну Юлю з червоню квіткою, Саша і Джордж, love story яких було в попередньому пості, також відгукнулись на мою ідею в серпні. Тож це були комерційні зйомки, але через те, що мої клієнти погодились на щось не типове для мене, на те, що мені самій ну дуже хотілось реалізувати, отримали класний бонус у вигляді знижки.
Я часто зіштовхуюсь з тим, що моделі, які мені пишуть з пропозицією TFP просто не розуміють, що це за формат, які в нього умови, хочуть якісь свої прості ідеї, образи і, на жаль, недооцінюють роботу фотографа. Адже будь-яка зйомка, навіть маленька, це не години, це кілька днів роботи і мого часу. Навряд чи професійний фотограф вже з хорошим портфоліо погодиться вас безкоштовно пофотографувати в парку з осіннім листям, адже це виглядає як комерційне замовлення, типова портретна зйомка.
Тож, хоч і не часто, але в моїй роботі є місце TFP-фотосесіям в які я вкладаю дуже багато себе, свого внутрішнього світу ?
Форму, де ви й далі можете задати мені питання я не закрила, тому якщо що, тут анонімно питайте все, що заманеться https://forms.gle/FsaLmmXigD7W6nXWA