Як я обробляю фотографії? Мої 4 етапи роботи.

Часто мене питають, як я обробляю фото і чи не роблю, часом уроки? Ні, уроки не роблю, я не так глибоко знаю фотошоп, але коротко про свої етапи роботи над фото вам розкажу)
ОБРОБКА ФОТО ?
Кожна моя зйомка проходить через чотири етапи.
1 етап - робота в raw конвекторі. Я не працюю в лайтрумі, мені достатньо Camera Raw в якому я відкриваю всі фотографії. В мене є пресети, які я за певний час собі напрацювала, тобто це не якісь готові куплені, це власні і я їх не продаю. На цьому етапі я працюю з експозицією, контрастом, різкістю і загалом кольором. В межах однієї зйомки світло часто змінюється, тому обробка відбувається міні-серіями. Після цього я зберігаю всі фото в форматі jpeg і ретушую кілька перших світлин клієнтам.
2 етап - відбір. Не найулюбленіший етап, бо треба кілька разів передивитись всі фото і вибрати десь десяту частину під ретуш, часом браку багато, часом мало, завжди по-різному)
3 етап - ретуш. Всі обрані фото я кадрую і ретушую в фотошопі. Це також займає різну кількість часу. З мого досвіду, найменше треба уваги тим фото, де в кадрі тільки діти, найбільше - на крупні портрети або ті світлини, де кілька людей. З ретушшю намагаюсь не перестаратись, але й не бачу нічого поганого в тому, щоб прибрати друге підборіддя, синці під очима, прищики, тощо, це все з нами не завжди. Ідеально, коли клієнти роблять гарний мейк, приходять на зйомку відпочившими і виспаними, але так буває не завжди)
На четвертому етапі я доводжу в фотошопі до фінального кольору всі фото та роблю дублі ч/б. Фотошоп дозволяє змінити не тільки загальний колір фото, але й відредагувати якісь окремі ділянки. Ч/б версію я роблю всіх світлин, бо, як на мене, це справа смаку і клієнтам якісь фото подобаються, зрештою, більше в кольорі, якісь в ч/б.
Загалом, ці етапи в мене займають доволі багато часу, але тут два варіанти, або я надто прискіплива до фото і треба ретушувати менше, або надто не організована і треба працювати швидше, ще не зрозуміло що цього змінити
Буду рада, якщо вам текст був корисний і ви напишете про це мені в FB або інстаграмі. Також, якщо є теми, які ще вам цікаві - теж пишіть, буду знаходити для них час ?