Якби ці стіни вміли говорити. Кольори Києва.

Текст: Софія Грабовецька
Фото: Дар’я Миронець

 

Ох, скільки всього бачили стіни стареньких київських будинків! Повз них ходили перехожі і проїжджали карети, біля них сміялися і схлипували. В них точно зізнавалися в коханні. Або плелися інтриги. Тільки уявіть, які секрети береже гладенька цегляна кладка! Саме про неї розповідаємо сьогодні в рамках спецпроекту "Фотопрогулянки Києвом", аби вам захотілося пройтися столицею в пошуках красивих кадрів, що будуть наповнені змістом.

 

Червоний корпус

Володимирська, 60

Студенти жартують, що колір головного корпусу КНУ ім. Шевченка символізує кров, яку вони втрачають під час сесій. Проте поєднання червоного і чорного - це всього лише кольори Ордену Св. Володимира, чиїм іменем було названо другий в Україні університет у 1834. У цих стінах молодь навчалася, формувала таємні товариства, займалася політикою, а найстрашнішою кімнатою був карцер.

Мурал “Чорне море”

Бульварно-Кудрявська, 35

Цього місяця на колишньому прибутковому будинку з традиційно жовтої київської цегли з’явилися хвилі Чорного моря. Автор стінопису - Джейк Айкман (ПАР) - створив малюнок у рамках проекту Art United Us. На думку художника, морська гладь приховує щось загадкове і невідоме, чим надихає. Сюди так і хочеться приходити рано-вранці з чашкою кави та улюбленою музикою в навушниках.

Руїни

О. Гончара, 43-б

Залишки старовинних служб ховаються одразу поруч із будинком-привидом №45-б у дворику по вул. Гончара. Що відбувалося у будинку, залишається тільки здогадуватися. Таємниці флігеля назавжди оповиті тісно переплетеним гіллям винограду.

Підпірний мур
Липинського, 4-6

Стіна кін. 19 ст. висотою близько 10 м підпирає крутий схил Старокиївського погорба. Колись перед нею, між будинками №4 і 6, що належали дворянину М. Змієвському, знаходився сад. Може здатися, що власник хотів додати казковості своїм володінням, адже фасад будинку №4 прикрашений лицарською тематикою, а стіна нагадує замковий мур.

Стіна у дворі

Липинського, 4

Якщо пройти в арку будинка №4, з лівого боку ви побачите продовження підпірної стіни. Вона досі оберігає будинок і флігелі від зсуву пагорба. Тепер її частина прикрашена вазонами з квітами, а ліворуч збереглися руїни секретних сходів, які вели на вершину пагорба.

Ласка

Липинського, 3

Між гаражами і будинками по вул. Липинського та Франка є маленьке подвір’я, що функціонує як літній майданчик Благодійного магазину “Ласка”. Якщо будете йти сюди, можете захопити непотрібні речі зі свого гардеробу і віддати їх на благодійність. Або ж навпаки - за невеликі гроші підібрати новий образ. До речі, у стінах будинку по Франка у 50-60-х навідував свою бабусю Висоцький.

Zelenka

Івана Франка, 1

Невеличкий флігель вглибині дворика на розі вулиць Ярвал та Франка більш відомий мамам з дітьми, оскільки в ньому знаходиться дитячий коворкінг Zelenka. Їхня зелена стіна чудово контрастує з жовтим і червоним. А ще в будинку чудово зберігся світловий ліхтар з різнокольоровими вітражами.

Флігель

Ярославів Вал, 16-б

Будівля знаходиться в садибі, останнім власником якої був купець Березовський-Жєлєзняк. 100 років тому тут розташовувалися фруктові і бакалійні крамниці, а ще торговельна фірма парових машин. Тепер це житловий будинок, за аркою якого знаходяться казкові вхідні двері у звичайну квартиру.

Malevich

Ярославів Вал, 9

Ця чорна стіна обов’язково нагадає вам про відому картину “Чорний квадрат”. У темний колір пофарбована арка та частина будинку з боку двора, який збудував для себе лікар-педіатр у 1899 р. і в якому сьогодні знаходиться невеличкий бар українських вин Malevich. Хто ж відмовиться від фотосесії із бокалом червоного сухого?

Дерево з паркану

пров. Михайлівський, 10/2

В старому особняку не так давно розмістився антикінотеатр під назвою RockFellow 210, власники якого пофарбували стіни у світло-сірий колір. Родзинкою локації є живе дерево. За легендою, власник будинку образив стару пані, яка виявилася чаклункою. Вона вирішила провчити чоловіка: перетворила його на дерево і “закувала” в паркан.

Михайлівський Собор

Трьохсвятительська, 8

Точна копія храму в стилі бароко ідеальна своїми синіми стінами. Монастир був закладений тут в сер. 11 ст. і мав ім’я Дмитрівський. Проте через 50 років його перебудував і перейменував князь Святополк. Барочних форм набув у 17-18 ст. У 1930-х святиню підірвали заради створення на її місці урядового центру. У зв’язку з початком Другої світової війни ця задумка не вдалася.

Театр на Подолі

Андріївський узвіз, 20-б

Нижня частина стіна найбільш скандальної київської споруди за останній час, що не кажіть, але фотогенічна. Автор реконструкції Олег Дроздов переконує, що вона викладена зі старої, повторно використаної цегли. Що запам’ятають ці стіни і що чекає театр в подальшому, поки невідомо.

Хочете дізнатись про Київ більше? Замовляйте особливу прогулянку містом у супроводі гіда та фотографа!

ДЕТАЛЬНО ПРО ФОТОЕКСКУРСІЮ