Про світло і погоду на фотосесіях

На те, які саме я зроблю фотографїї на зйомці дуже сильно впливають світло та погода. Це якраз ті дві речі, на які я не можу вплинути в момент зйомки взагалі. Тому завжди перед фотосесією я з клієнтами обираю певний, конкретний час для початку зйомки і він змінюється впродовж року залежно від часу світанку та заходу сонця в день, який ми обираємо. Найбільш ранні фотосесії в мене відбуваються в другій половині червня та на початку липня. Типовою є ситуація, коли через погоду зйомку доводиться переносити, часом, ми це робимо й не один раз. Така ймовірність є завжди, якщо це тільки не зйомка в студії, приміщенні. Щоб ви наочно побачили наскільки різне світло впродовж дня, як впливає погода на фото, я зробила добірку світлин з різних своїх зйомок)

  • СВІТАНОК

Про мою любов до світла зранку, думаю, ви знаєте, я часто про це пишу ) Так, не всі можуть піднятись так рано, встигнути зробити мейк, підготувати образи, але як на мене, хоч раз в житті це варто спробувати зробити, навіть просто для фану ) Світло зранку спочатку більш інтенсивне червоне, а потім поступово втрачає свою насиченість. Ну, і звісно, ви побачите дуже м’які тіні, без різких переходів між світлими і темними зонами. Якась магія в ньому є.

 

Для світанкової зйомки важливий сонячний день. Якщо сонце перебуває в хмарах на світанку, то інтенсивності світла, яке до нас дійде, може бути недостатньо для світлих фото. Я спеціально для цього посту знайшла дві світлини з одно локації (Лавандовий Гай) зроблені приблизно в один і той самий час (5:13, 5:22), але за різної погоди. На другому фото ви бачите доволі темний ранок, але через те, що локація була заброньована і оплачена клієнтами завчасно, довелось фотографуватись з хмарами, перенести на інший день зйомку ми, на жаль, не могли. Фото вже з кольорокорекцією, тож зроблю примітку, що для другої світлини я в рази більше посилювала насиченість кольорів в фотошопі, аніж для першої.

  • ОБІДНІЙ ЧАС

В обідній час я фотографую вкрай рідко. Сонце знаходиться в зеніті. Якщо можливо не проводити зйомку в обід, ми обираємо інший час або студію, де світло можна розсіяти. Щоб показати вам наскільки жорстке світло в обід, я залізла в свій архів і знайшла одну зі своїх перших зйомок на плівку. Я тоді фотографувала подружку в ботанічному саду і як фотограф-початківець навіть не звернула увагу та те, як різкі тіні не підходять для портрету, змінюють пропорції обличчя та тіла. Чи відзняла б я зараз інакше за тих же умов? Так, тепер я вже знаю, як зробити в рази краще фото навіть попри ці обставини. Третім буде фото з весільної прогулянки, яке зроблене цього року в середині липня, час 13:20.

 

Дуже щастить, якщо в час обідньої зйомки виходять хмари і третій колаж з обіднім світлом, якраз покаже вам як впродовж однієї години я знімала пару і з прямими сонячними променями, і хмарками в одному місці. Коли було сонце, то молодят доводилось ховати в тінь, ретушувати потім фон в фотошопі. Саме на фоні і на листів дерев особливо помітна різниця після редагування.

  • ЗАХІД СОНЦЯ

Хоч і трошки менше за світанкове, я дуже люблю світло на заході сонця. Тепле, насичене, без різких тіней. Воно тебе ніби обіймає.

Похмурість ввечері не так критична як зранку, тому фотосесії в таку погоду я теж проводжу. Якщо клієнтам не принципова сонячна погода, ми знімаємо, нічого не переносимо. Знайшла для вас дві фотографії з однієї локації (ВДНГ), на першому фото сімейна фотосесія в сонячну погоду, на другому - в трохи похмуру. Як на мене, обидві зйомки вдалі, хоч і різні по світлу.

  • ПОХМУРІСТЬ

Раніше я не дуже любила знімкувати, коли сонце в хмарках, а тепер мені подобаються такі фото своє м’якістю. Часом, хмарність навіть треба для атмосферності світлин.

Другий колаж з хмарками покаже вам коли хмарки були до речі, а коли ні. Фото в полі було б ще більш яскравим, якби тоді був сонячний день. А от на портретній зйомці в місті нам навпаки дуже пощастило, адже я фотографувала свою клієнтку після 9ї ранку влітку і на той момент сонце піднялось вже доволі високо.

  • ДОЩ

Цього року я вперше спробувала пофотографувати в дощ і… мені дуже сподобалось. Така зйомка має свої певні особливості в підготовці. Не варто обирати дуже холодний день. Для дощу, як виявилось, складніше обрати час. Але залюбки тепер братиму замовлення на фото і в таку погоду. Маю різні ідеї як дощ можна вписувати в сюжет фотосесії )

Вибір локації для зйомки теж сутєєво залежить від світла, треба наперед знати яке саме воно там в різний час доби і це та інформація, яку я завжди можу підказати клієнтам на етапі підготовки до зйомки)


Сподіваюсь, вам був цікавий та корисний це пост. Якщо є якісь питання, ви хочете замовити фотосесію, пишіть мені в меседжер сюди ?