Що робити, якщо дощ в день зйомки?

От пишу я для вас цей пост засмучена о 4й ранку в неділю, а все тому, що прокинулась на зйомку, яку довелось через дощ довелось перенести, а це вже другі вихідні, коли погода псує мені плани.Тому хочу поговорити з вами про такі ситуації і поділитись власним алгоритмом дій. Якщо ви плануєте зйомку, то вам буде корисна ця інформація)
Єдине, єдине на що я реально не знаю як можна вплинути і передбачити - погода. І мене як людину, якій важливо все контролювати в роботі - це сильно пригнічує і нервує. З мого досвіду, прогнозам погоди можна вирити рівно 50/50 і в реальності до дня зйомки фотограф ніколи не знає, чи доведеться йому перенести фотосесію чи ні. І здавалося б ну чого так не любити дощ, це ж можна обіграти на фоото? На жаль зйомку можна провести лише в окремих випадках( 
? Дощ - це, зазвичай, ще й прохолодна погода, вітер, а отже щоб спробувати зробити фотосесію з ним, треба змінювати образ, одягати теплий одяг, інше взуття. На жаль, не всі клієнти можуть це зробити в останній момент. Прохолодно, зазвичай, ще й кілька годин після дощу. 
На зйомку до мене часто приходять за світлом, теплом на фото, заради цього мої клієнти готові приїжджати на 5ту ранку в інший кінець міста, тому часто сонце - це ключова умова зйомки.
Рішення про скасування зйомки треба приймати за кілька годин до фотосесії, адже дівчатам, треба підготуватись, зробити макіяж, зачіску та треба час на дорогу (в середньому, годину враховуючи час на виклик таксі). Тому рідко коли виходить зірватись в останній момент. Наприклад, сьогодні фотосесія мала початись о 5:20 тож вже о 4й я з клієнтами приймала рішення чи її переносити на інший день.
Погода - це завжди лотерея і цей факт доводиться приймати. 
☔️ ЩО Я РОБЛЮ, ЯКЩО ВСЕ ТАКИ ДОЩ? 
1. Пропоную найближчу альтернативну дату, яка зручна клієнтам та мені і я переношу через погоду стільки разів, скільки це буде необхідним. Бували випадки, коли доводилось переносити кілька разів.
2. Якщо важливо фотографуватись саме в цей день, тому як альтернативу пропоную студію. На щастя, в Києві зараз дуже великий вибір студій і навіть в останній момент можна знайти вільний зал.
3. Є ще одна альтернативна локація - теплиця ботанічного саду. Азалії там квітнуть лише з січня по березень, але є й дві інші зали - з тропіками та кактусами. Тож попри похмурість, там можна зробити фото в зелені.
Я не пропоную фотографуватись з кав’ярнях, тому що не знаю ще закладу, де це дозволено без попередньої домовленості і реально ми не будемо заважати гостям. Тому тераси кав’ярень можуть бути лише як частинки прогулянкових фотосесій.
І ще момент про який мало хто здогадується, але його варто згадати. Для фотографа зміна дат через погоду - це неможливість планувати свій заробіток. Тобто я завжди тільки орієнтуюсь на те, яку суму отримаю впродовж місяця орієнтуючись на броні дат, але ніколи не знаю наперед чи всі гонорари отримаю і яка буде фінальна місячна зарплата.
Але закінчу пост мрією ? Є в мене ідея відзняти колись дощове love story і дошка з референсами вже пару років є, але запланувати зйомку в дощ ще складніше, ніж з сонцем, гиии Тому ця ідея так і залишається в уяві, але колись я її обов’язково втілю в життя)